چگونگی استفاده از پودر مل در ساختمان سازی

دسته بندی
ارتباط با ما
آخرین مقالات
چگونگی استفاده از پودر مل در ساختمان سازی
19 تیر, 1402
mehditarah
249

چگونگی استفاده از پودر مل در ساختمان سازی

سنگ مرمر از زمان‌های بسیار قدیم به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می.گرفته است. علاوه بر این سنگ، پودر سنگ مرمر نیز برای اهداف گوناگون در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پودر سنگ مرمر را “پودر مل” می‌نامند. کاربرد پودر مل در ساختمان سازی بسیار گسترده است.
از پودر سنگ مرمر می‌توان به عنوان افزودنی در بتن استفاده کرد تا مقاومت بتن را افزایش دهد. تولید بتن ارزان‌تر و بادوام‌تر با استفاده از پودر مل می‌تواند به صرفه‌جویی در هزینه‌های ساخت و ساز کمک کند. همچنین مشکلات تخریب محیط‌ زیست را نیز تا حد زیادی برطرف می‌کند. زیرا پودر مل ماده‌ای طبیعی، غیر سمی و سازگار با محیط زیست است.
چگونگی استفاده از پودر مل در ساختمان سازی محدود به ساخت بتن نیست و پودر مل در این صنعت کاربردهای متنوعی دارد.

چگونگی استفاده از پودر مل در ساختمان سازی

ترکیب پودر مل با سیمان سفید

ساخت ملات، یک کاربرد پودر مل در ساختمان سازی است که اهمیت زیادی دارد. ترکیب پودر مل با سیمان سفید بهترین و رایج‌ترین ملاتی است که برای بند کشی موزاییک، سرامیک و کاشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته پودر مل را با سیمان سیاه نیز می‌توان ترکیب کرد و از این لحاظ محدودیتی وجود ندارد. اما به دلایل زیبایی شناختی اغلب استفاده از سیمان سفید را به سیمان سیاه ترجیح می‌دهند.
به ملات حاصل از ترکیب سیمان و پودر مل، مواد دیگری دیگری نیز اضافه می‌شوند. از جمله: آهک، ماسه و سیسیل‌. نسبت ترکیب سیمان و پودر مل در ملات بسته به کاربرد آن متفاوت است اما معمولا این نسبت 1 به 1 در نظر گرفته می‌شود.

مزایای استفاده از پودر مل برای ساخت ساختمان

کاربرد پودر مل در ساختمان سازی در ساخت بتن، ملات ساختمانی، بتونه کاری و نقاشی ساختمان بسیار گسترده است. علت این گستردگی را می‌توان در مزایای استفاده از پودر مل برای ساخت ساختمان جست و جو کرد. مهم‌ترین این مزایا شامل موارد زیر هستند:
● پودر مل را می‌توان به عنوان پرکننده در بتن و مصالح روسازی استفاده کرد. پودر مل به کاهش کل فضای خالی در بتن و افزایش استحکام آن کمک می‌کند.
● با جایگزین کردن پودر مل با مواد اولیه شیمیایی می پ‌توانیم آلودگی محیط زیست را کاهش دهیم.
● پودر مل میزان استفاده از سیمان را کاهش می‌دهد. از آنجایی که این پودر در مقایسه با سیمان قیمت پایینی دارد، منجر به کاهش هزینه‌ها می‌شود.
● خاصیت اتصال دوغاب مرمر بسیار خوب است. در نتیجه ملات ساخته شده از این پودر صنعتی بسیار محکم و باکیفیت است.

کاربرد پودر مل در مصارف مختلف چیست؟

 

استفاده از پودر مل در بتونه کاری ساختمان

استفاده از انواع پودر مل در بتونه کاری ساختمان دیگر کاربرد پودر مل در ساختمان سازی است. سطح دیوارهای ساخته شده با استفاده از مصالح ساختمانی بسیار ناهموار است. در نتیجه نقاشی کردن این دیوارها امکان پذیر نیست. برای آماده سازی دیوارها باید سطح آن‌ها را صاف و یکنواخت کرد. 

این فرآیند بتونه کاری نامیده می‌شود. پودر مل یکی از مواد اولیه اصلی در بتونه کاری ساختمان‌ها به شمار می‌رود. ترکیب پودر مل با کیفیت، آب و رنگ روغن روی دیوارها کشیده می‌شود و سطح آن را صاف و صیقلی می‌کند. در نتیجه رنگ به خوبی روی دیوارها می‌نشیند. سفید بودن پودر مرمر، ارزان بودن و سازگاری آن با انواع رنگ مهم‌ترین علل استفاده از این پودر در بتونه کاری به شمار می‌روند.

پودر مل در ساخت بتن، ملات ساختمانی و بتونه کاری کاربرد دارد.

از ترکیب پودر مل با سیمان سفید به عنوان ملات ساختمانی برای بند کشی موزاییک، کاشی و سرامیک استفاده می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
کاربرد پودر تالک در پزشکی 7 دی, 1402
پودر تالک در صنایع کاشی و سرامیک 23 مهر, 1402

پودر تالک در صنایع کاشی و سرامیک

پودر تالک در صنایع کاشی و سرامیک

مقالات ادامه مطلب
جایگزین پودر تالک 26 بهمن, 1402
کاربرد مش کربنات کلسیم 8 مرداد, 1401

کاربرد مش کربنات کلسیم

کلسیم کربنات ماده شیمیایی پر کاربرد با فرمول CaCO3 است که نوعی سنگ رسوبی نا محلول در آب بوده و در نتیجه رسوب بدن موجودات

مقالات ادامه مطلب
درباره شرکت الوان پودر همدان

شرکت الوان پودر از سال 1370 فعالیت خود را در زمینه تولید پودرهای میکرونیزه آغاز نمود و مدیران این شرکت تولیدی با بیش از سه دهه فعالیت در عرصه تولید طی این سال ها سعی نموده تا قدمی مثبت در راه اعتلای تولید و کارآفرینی کشور بر دارد

راه های ارتباطی با ما
اعتماد شما اعتبار ماست!

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت الوان پودر است.طراحی سایت همدان شرکت آیکو