خرید پودر تالک

خرید پودر تالک

نام محصول: کربنات کلسیم 

نوع: پودر میکرونیزه

موقعیت: همدان جاده ملایر ایوک

سازنده: شرکت الوان پودر همدان

کاربرو ویژگی های محصول

خرید پودر تالک یکی از انتخاب‌های مهم در دنیای مصرفی ما می‌باشد. پودر تالک به عنوان یک ماده چند منظوره با ویژگی‌های منحصر به فرد خود، در مختلف صنایع و کاربردها به کار می‌رود. این ماده معدنی از ترکیبات مختلفی تشکیل شده است و به دلیل ویژگی‌هایی نظیر نرم کنندگی، جذب رطوبت، و قابلیت پراکندگی، در محصولات متعددی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صنایع آرایشی و بهداشتی، پودر تالک به عنوان یک پایه معتبر برای پودرهای صورت، پودرهای بچه، و محصولات مراقبت از پوست به کار می‌رود. این پودر نرم و مات کننده پوست است که به پوست احساس نرمی و لطافت می‌بخشد.

در صنایع داروسازی، پودر تالک به عنوان یک ماده پایه در تولید داروها و پودرهای دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویژگی‌های جذب رطوبت و ضد التهابی آن، بهبود عملکرد این محصولات را تضمین می‌کند.

علاوه بر این، پودر تالک در صنایع مختلفی مانند صنایع پلاستیک، صنایع خوراکی، و صنایع الکترونیکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین، خرید پودر تالک با دقت و از منابع معتبر، می‌تواند به بهبود کیفیت محصولات شما و کاربردهای متعددتان کمک کند. توصیه می‌شود که از تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان با تجربه و شناخته شده برای خرید پودر تالک استفاده کنید تا از کیفیت بالا و تضمینی این ماده معدنی بهره‌مند شوید.

پودر میکرونیزه تالک

تالک یک کانی رسی است که از سیلیکات منیزیم هیدراته با فرمول شیمیایی H2Mg3(SiO3)4 یا Mg3Si4O10(OH)2 تشکیل شده است. ساختار این ماده لایه‌ای و دارای شفافیت بالاست‌.  به دلیل ماهیت خاص پودر تالک، این ماده در بسیاری از کاربردهای پلاستیکی به عنوان یک پرکننده تقویت کننده استفاده می‌شود. پودر میکرونیزه تالک به پودر تالک با اندازه ذرات بسیار ریز گفته می‌شود. این پودر در صنایع گوناگون دارای کاربردهای متنوعی است. در این مقاله درباره پودر تالک و کاربردهای آن صحبت خواهیم کرد.

پودر تالک چیست ؟

نام “پودر تالک” را ممکن است در لیست مواد اولیه بسیاری از محصولات مورد استفاده خود مشاهده کرده باشید. اما پودر تالک چیست؟

 پودر تالک به لحاظ فرمول شیمیایی یک سیلیکات منیزیم هیدراته است. تالک انواع زیادی دارد و هر کانی دارای ویژگی‌های زمین‌شناسی خاص خود است و میلیون‌ها سال پیش شکل گرفته است. تالک به عنوان یک سنگ معدن طبیعی همیشه در ترکیب با حداقل یک ماده معدنی دیگر یافت می‌شود. رایج ترین آنها کلریت است که از نظر شیمیایی و ساختاری مشابه سنگ معدنی است. سایر مواد معدنی مرتبط که اغلب با تالک یافت می شوند عبارتند از دولومیت و منیزیت. پودر میکرونیزه تالک از استخراج سنگ‌ها و فرآوری آن‌ها در کارخانجات تولید پودر تالک حاصل می‌شود. سختی پودر تالک از مقیاس سختی 1.0 تا 1.5 Mohs و چگالی مخصوص آن بین 2.58 – 2.83 gr/cm3 تغییر می‌کند. تالک دارای ساختار کریستالی مونوکلینیک است و رسانای ضعیفی نسبت به آتش و اسیدهاست.

مشخصات پودر تالک

تالک یا Talc Powder از کانی‌های طبیعی هیدرات منیزیم و سیلیکات منیزیم که در سنگ‌های مختلف وجود دارند استخراج می‌شود. مشخصات پودر تالک شامل موارد زیر است:

 • سفید رنگ
 • نرم
 • همگن
 • بدون بو
 • پایدار
 • فراوان
 • ارزان قیمت

تولید پودر تالک

بخش اعظم فرآیند تولید پودر تالک در طبیعت انجام می‌شود. ذخایر تالک از دگرگونی سنگ‌های موجود تحت تأثیر سیالات گرمابی حامل یک یا چند جزء مورد نیاز برای تشکیل کانی به وجود می‌آید. تکتونیک نقش مهمی در پیدایش ذخایر تالک ایفا می‌کند. زیرا سیالات گرمابی را قادر می‌سازد تا به سنگ نفوذ کنند و نفوذپذیری میکرو ایجاد کنند که واکنش‌ها را در توده تسهیل می‌کند. اندازه و شکل یک رسوب تالک به شدت این فعالیت هیدروترمال بستگی دارد که با آب و هوای دگرگونی دمای پایین مطابقت دارد.

کانی‌های تالک تشکیل شده در طبیعت پس از استخراج به کارخانجات تولید پودر میکرونیزه تالک منتقل می‌شوند. در این کارخانجات ناخالصی از این کانی‌ها جدا می‌شود. سپس کانی‌ها آسیاب می‌شوند. برای کاربردهای استاندارد، آسیاب جت برای ظرافت 2-5 میکرومتر (متوسط ​​قطر ذرات) در سراسر جهان استفاده می شود. به منظور تولید پودر میکرونیزه تالک، پودر حاصل از صافی‌ها با اندازه مشخص و استاندارد عبور داده می‌شود. به این ترتیب پودر میکرونیزه تالک تولید شده و آماده استفاده در صنایع گوناگون است.

قیمت پودر تالک 

قیمت پودر تالک

قیمت پودر تالک تحت تاثیر عوامل گوناگونی قرار دارد. از جمله:

 • میزان خلوص پودر تالک
 • اندازه ذرات
 • میزان سفیدی و شفافیت
 • بسته بندی
 • عرضه و تقاضای بازار
 • برند تولید کننده پودر

پودر تالک میکرونیزه ماده‌ اولیه‌ای ارزان قیمت به شمار می‌رود. به همین دلیل استفاده از آن برای صنایع مختلف مقرون به صرفه است.

کاربردهای تالک در صنعت

کاربردهای تالک در صنعت بسیار متنوع و چشمگیر است. از پودر تالک در صنعت تولید لوازم آرایشی و بهداشتی برای اهداف گوناگونی استفاده می‌شوند.

 از تولید پودر بچه گرفته تا سایه چشم. هدف از کاربرد تالک در این محصولات، جذب رطوبت، صاف یا نرم کردن محصولات و مات کردن آرایش است.

 از تالک در صنعت کشاورزی و دامپروری نیز استفاده می‌شود. تالک به عنوان ماده ضد چسبندگی و عامل پخش کننده در خوراک دام و کودها استفاده می‌شود. تالک همچنین در فرآوری مواد غذایی و برای تهیه برخی مکمل‌ها، قرص‌های دارویی و آدامس به کار می‌رود.

مزایا و معایب پودر تالک

استفاده از تالک نیز مانند سایر مواد اولیه دارای مزایا و معایب خاصی است. مزایا و معایب پودر تالک عبارتند از:

 • پودر تالک سفید رنگ است و این یک مزیت بزرگ برای استفاده در پودرهای صورت و لوازم آرایشی بهداشتی محسوب می‌شود.
 • تالک ماده‌ای فراوان و ارزان قیمت است. در نتیجه استفاده از آن در حجم زیاد برای صنایع مختلف کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی است.
 • برخی از تالک‌ها به آزبست و الیاف آزبست، یک ماده معدنی مرتبط با سرطان، آلوده هستند. در نتیجه پیش از استفاده از تالک باید از نبود این ماده در آن مطمئن شد. آزمایش نمونه‌های تالک برای آزبست تنها راه شناسایی آلودگی است. ریسک وجود این ماده در تالک مهم‌ترین عیب این ماده معدنی است. اگر چه درجه تالک مورد استفاده در لوازم آرایشی دارای خلوص بالایی است – قابل مقایسه با آنچه برای کاربردهای دارویی استفاده می‌شود. همچنین فقط از رسوبات انتخابی در مکان‌های تایید شده استخراج می‌شود.

ویژگی های پودر تالک

مهم‌ترین ویژگی های پودر تالک عبارتند از:

 • فرمول شیمیایی تالک، Mg3Si4O10(OH)2 است.
 • تالک گاها حاوی عناصری مانند آهن، منگنز، آلومینیوم و کلسیم نیز هست.
 • وزن مولی تالک 379.27 g/mol است.
 • چگالی ویژه تالک بین 2.68 تا 2.83 متغیر است.

کارخانه تولید کننده پودر تالک

تولید تالک توسط کارخانجات مختلفی در سراسر جهان انجام می‌شود.  شرکت الوان پودر یکی از این کارخانجات است که علاوه بر تالک پودرهای صنعتی دیگری را نیز تولید می‌کند. میزان خلوص بالا و بافت یکدست مهم‌ترین ویژگی‌های تالک تولید شده توسط الوان پودر است. با خرید تالک از این کارخانه علاوه بر بهره‌مندی از کیفیت بالای این محصول، از تولید داخل نیز حمایت خواهید کرد.

خرید مستقیم تالک از کارخانه

خرید مستقیم تالک از کارخانه به جای خرید از واسطه‌ها دارای 2 مزیت عمده است:

 1. اطمینان از اصل بودن محصول: با خرید مستقیم از کارخانه از اصالت برند و کیفیت محصول مطمئن خواهید شد.
 2. خرید با قیمت مناسب: خرید مستقیم تالک از کارخانه نسبت به خرید از واسطه‌ها اقتصادی و مقرون به صرفه‌تر است.

خرید مستقیم تالک از شرکت الوان پودر را می‌توانید از طریق وب سایت این شرکت و به صورت غیر حضوری انجام دهید.

خرید و فروش پودر تالک 

خرید و فروش پودر تالک توسط تولید کنندگان این ماده و نیز واسطه‌ها انجام می‌شود. خرید پودر میکرونیزه تالک به صورت مستقیم از تولیدکنندگان این ماده نسبت به خرید از واسطه‌ها مقرون به صرفه است. وب سایت الوان پودر عرضه کننده انواع پودر تالک با بالاترین کیفیت ممکن و مناسب‌ترین قیمت است.

انواع پودر های صنعتی دیگر شامل : 

پودر کربنات کلسیم 

پودر مل 

پودر بنتونیت 

توسط الوان پودر به فروش می رسد برای خرید با کارشناسان فروش الوان پودر در ارتباط باشید : 

نتیجه گیری

خرید پودر تالک که یک ماده معدنی است در صنعت بسیار مهم است. این پودر به طور طبیعی در سراسر جهان وجود دارد. تالک از یک کانی، که از دگرگونی کانی‌های منیزیم مانند سرپانتین، پیروکسن و آمفیبول در حضور دی‌اکسیدکربن و آب حاصل می‌شود به وجود می‌آید.  این فرآیند با عنوان کربناته یا بخاردهی تالک شناخته می‌شود و مجموعه‌ای از سنگ‌ها به نام کربنات تالک را تولید می‌کند. پودر میکرونیزه تالک از استخراج، خالص سازی و آسیاب این سنگ‌ها حاصل می‌شود. پودر تالک ماده‌ای سفید رنگ و شفاف است و در بسیاری از صنایع به عنوان پرکننده و تقویت کننده کاربرد دارد‌.

تالک یک ماده معدنی متشکل از سیلیکات منیزیم هیدراته با فرمول شیمیایی Mg3Si4O10(OH)2 است.

پودر تالک نرم، رشته‌ای و مخلوط مهم‌ترین انواع پودر تالک را تشکیل می‌دهند.

تالک در بسیاری از صنایع مانند کاغذ، پلاستیک، رنگ و پوشش، لاستیک، کابل برق، داروسازی، آرایشی و بهداشتی، سرامیک و غیره استفاده می‌شود.

کاربرد پودر تالک

کاربرد پودر تالک برای بسیاری از صنایع ضروری و مقرون به صرفه است. پودر میکرونیزه تالک در لوازم آرایشی، مراقبت از بدن، غذا، دارو و بسیاری موارد دیگر به کار می‌رود. پودر تالک با هدف ایجاد بافتی نرم  و جذب آب به محصولات آرایشی افزوده می‌شود. در صنعت داروسازی نیز پودر تالک  برای درمان افرادی که دچار تجمع مایع در حفره قفسه سینه هستند کاربرد دارد. تالک به عنوان پودر بچه، یک قابض است که به جلوگیری از بثورات در ناحیه پوشک شده کمک می‌کند.

پودر تالک همچنین به دلیل ساختار لایه‌ای و درجه سفیدی بالا، پرکننده‌ای ایده آل برای صنایع رنگ، سرامیک و پلاستیک است. در صنعت کاغذ از پودر تالک برای بهبود قابلیت چاپ استفاده می‌شود. در کشاورزی نیز از پودر تالک در کودها به عنوان ماده آنتی کیکینگ استفاده می‌شود.

انواع پودر تالک

انواع پودر تالک عبارتند از:

 1. پودر تالک نرم: ساختار پودر تالک نرم حاوی رسوبات کربنات منیزیم است. این پودر بسیار نرم و انعطاف پذیر است. پودر میکرونیزه تالک نرم نسبت به سایر انواع پودر تالک کاربردهای بیشتری دارد.
 2. پودر تالک رشته‌ای: ساختار این نوع پودر به صورت رشته‌ای است. این نوع پودر تالک در ترکیب خود حاوی کانی‌های آزبستی است. به همین دلیل در صنایع به میزان کمتری از پودر تالک رشته‌ای استفاده می‌شود.
 3. پودر تالک مخلوط: پودر تالک مخلوط حاوی ترکیبات مختلفی از جمله پودر تالک نرم، روشن، ورقه‌ای، کلسیت و سرپانتین است.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

محصولات الوان پودر

درباره شرکت الوان پودر همدان

شرکت الوان پودر از سال 1370 فعالیت خود را در زمینه تولید پودرهای میکرونیزه آغاز نمود و مدیران این شرکت تولیدی با بیش از سه دهه فعالیت در عرصه تولید طی این سال ها سعی نموده تا قدمی مثبت در راه اعتلای تولید و کارآفرینی کشور بر دارد

راه های ارتباطی با ما
اعتماد شما اعتبار ماست!

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت الوان پودر است.طراحی سایت همدان شرکت آیکو